Silosy do kukurydzy, zbóż oraz roślin strączkowych - zakres naszej oferty
Zbiorniki opracowane przez naszą firmę to silosy bin — oznacza to, że zostały dostosowane do przechowywania ziarna i przygotowania pasz. Ich konstrukcja umożliwia konserwację, schładzanie oraz dosuszanie nasion. Silosy biny są wykorzystywane zarówno przez gospodarstwa rolne, jak i większe przedsiębiorstwa. Zbiorniki zostały zaprojektowane w taki sposób, by praca była bezpieczna i komfortowa. Każdy silos zbożowy bin posiada walcowaty kształt, płaskie dno oraz właz umiejscowiony na dachu. Nasza firma realizuje projekty różniące się właściwościami. Tworzymy silosy na ziarno o różnej pojemności, dlatego warto dopasować rozmiar do własnych potrzeb. Jeśli chodzi o oferowane przez Polnet silosy na zboże i pozostałe materiały sypkie, spośród dostępnego asortymentu można wyróżnić pięć podstawowych grup produktowych.
Farmerskie silosy lejowe na zboże
Silosy tego rodzaju wykorzystywane są do długoterminowego przechowywania zbóż głównie dla niewielkich gospodarstw rolnych o niedużej rotacji rocznej. W zależności od konkretnego rodzaju produktu mogą one cechować się pojemnością z przedziału 27-157 ton. Dzięki zastosowaniu leja zamontowanego pod kątem 45°, opróżnianie zbiornika jest proste i następuje bardzo szybko. W konstrukcji standardowo stosujemy specjalistyczny system napowietrzania, co przekłada się na długi okres utrzymywania świeżości przechowywanych w ramach silosu zbożowego materiałów.
Duże lejowe silosy do zboża
Niniejsze silosy do przechowywania zboża wykorzystywane są do długoterminowego magazynowania ziaren zbóż oraz w formie silosów buforowych, instalowanych przy czyszczalniach i suszarniach. Zasadniczą różnicą pomiędzy dużymi silosami lejowymi a farmerskimi jest konstrukcja. Silosy te wykorzystywane są do budowy średnich baz oraz typowo przemysłowych o dużej rotacji zbóż. Pojemności obejmują w standardzie od 94 do nawet 1055 ton. Ponadto część z naszych dużych silosów lejowych może zostać wykorzystana również do magazynowania materiałów trudnych do osypywania. Zbiorniki te w standardzie występują z kątem leja 45 stopni. Jednak do baz, gdzie stosuje się materiały trudnoosypliwe jak śruty, szczególnie przy mieszalniach pasz – stosujemy silosy z lejem o kącie 60 stopni. Dodatkowo, jeśli jest taka konieczność, wyposażamy w dna wibracyjne. Również wykładamy blachą gładką wnętrze cylindra.
Płaskodenne farmerskie silosy na zboże i kukurydzę
Ten typ produktów przeznaczony jest do przechowywania zarówno ziaren zbóż, jak i roślin strączkowych oraz kukurydzy. Dzięki zastosowaniu w ramach jego konstrukcji perforowanego na 90% swojej powierzchni podłoża, pożywienie może być magazynowane przez długi okres, nie tracąc na jakości. Zakres pojemnościowy oscyluje w tym przypadku pomiędzy 30-stoma a 300-stoma tonami.
Duże silosy płaskodenne
Płaskodenne silosy do kukurydzy, zbóż oraz roślin strączkowych posiadają pojemność mieszczącą się w zakresie 380-10 000 ton. Od poprzednio omawianego wariantu produktu - oprócz istotnie większych rozmiarów - odróżniają się także proporcjonalnie mniejszą powierzchnią perforowania podłogi, które wynosi do 30% w zależności od modelu. Wciąż jest to jednak optymalne napowietrzenie dla długookresowo przechowywanej żywności. W przypadku konieczności zakupu zbiornika ponad 1000 ton pojemności, zakup zbiornika płaskodennego jest koniecznością, ponieważ silosy lejowe występują właśnie do pojemności średnio 1000 ton zasypu.
Silosy do zboża z lejem wewnętrznym
Ostatni z rodzajów dostępnych w ramach naszej oferty produktów łączy w sobie atuty silosów płaskodennych i lejowych. Z jednej strony zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza na całej konstrukcji leja (dzięki zastosowanym perforacjom), zaś z drugiej - gwarantuje szybki, niezwykle łatwy wysyp zboża, bazujący na sile grawitacji. Silosy tego typu proponujemy klientom w zakresie pojemnościowym wynoszącym 26-390 ton.
Producent silosów Polnet oddaje do dyspozycji Klientów również bogaty asortyment wyposażenia standardowego oraz opcjonalnego. W zależności od konkretnego wyrobu może ono obejmować m.in.: systemy napowietrzania, turbowentylatory dachowe, włazy z podestami, drabiny wejściowe, kotwy, rękawy rozładowcze, a także zaawansowane cyfrowe czujniki pomiaru temperatury, napełnienia oraz poziomu zasypu.
Wszelkie bardziej szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych rodzajów naszych silosów do kukurydzy, roślin strączkowych oraz ziaren zbóż mogą Państwo odnaleźć bezpośrednio na kolejnych podstronach.
Zalety naszych silosów na zboże
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na przydatność naszych produktów jest ich znacząca odporność. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów, silosy na zboże są niemal niewrażliwe na wszelkie czynniki atmosferyczne, a także różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. To idealne rozwiązanie do użytkowania zewnętrznego, ponieważ zbiorniki wykonano z ocynkowanej, konstrukcyjnej stali falistej o gęstości 350 g/m². Odpowiada ona również za ochronę przed korozją.
Do dalszych zalet silosów do zboża produkcji Polnet zaliczają się:
- szybkie opróżnianie z zawartości (w przypadku modeli lejowych),
- bardzo duża pojemność,
- doskonała szczelność,
- zaawansowany system wentylacji,
- trwałość liczona w latach,
- korzystna cena.
Jakie silosy do zboża wybrać – płaskodenne czy lejowe?
Straty wynikające z niewłaściwego przechowywania zboża mogą być bardzo kosztowne. Dlatego w kwestii magazynowania bezkonkurencyjne pozostają silosy na zboże. Oferujemy dwa rodzaje: płaskodenne lub lejowe. Który z nich najlepiej spełnia swoje zadanie? Oba są świetnym sposobem na przechowywanie, ale dobierane są wedle zapotrzebowania danego przedsiębiorstwa.
Silosy do zboża płaskodenne polecane są gospodarstwom stawiającym na ekonomiczne rozwiązania, gdzie nie występuje duża rotacja zboża. Przeznaczone są do długotrwałego magazynowania dużych ilości ziaren, dlatego najczęściej stosuje się je jako silosy do kukurydzy i roślin strączkowych. Są wyraźnie tańsze od innych konstrukcji, dlatego najczęściej wybierają je małe czy średnie przedsiębiorstwa rolnicze.
Zasada działania lejowych silosów opiera się na rozładunku grawitacyjnym. Przez to można łatwo oraz szybko opróżnić wnętrze z materiału sypkiego. Silosy lejowe umożliwiają pełne opróżnianie – nie trzeba więc inwestować w przenośniki ślimakowe. To sprawia, że nadają się najlepiej w tych gospodarstwach, które potrzebują krótkoterminowego magazynowania ze względu na znaczącą rotację zboża.
Niezależnie od potrzeb, każdy rodzaj produktów znajduje się w naszej ofercie. Jako producent silosów zbożowych gwarantujemy wysoki poziom wykonania i długoletnią żywotność konstrukcji. Jesteśmy w stanie wykonać je w dowolnych wymaganych pojemnościach. Oferujemy ponadto szeroki zestaw wyposażenia dodatkowego, który ułatwia eksploatację.
Uznany producent silosów zbożowych
Proponowane przez nas produkty powstają przy użyciu najlepszych materiałów. Dzięki temu zyskaliśmy uznanie wśród szerokiego grona odbiorców. Jako profesjonalny producent silosów zbożowych, zapewniamy nie tylko indywidualną wycenę wraz z szybkim terminem realizacji, ale również specjalistyczny serwis. Dzięki temu Klienci mogą w każdej chwili zwrócić się do nas w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów.
Serdecznie zachęcamy do zaznajomienia się z naszą ofertą. Przez cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji – wystarczy zadzwonić lub napisać do nas maila. Odpowiemy na każde pytanie związane z silosami do kukurydzy i pozostałych materiałów sypkich, a także pomożemy w wyborze ich typów lub rozmiarów.