Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Silosy paszowe

Silosy paszowe

Silosy paszowe można zobaczyć w niemal wszystkich gospodarstwach hodowlanych i rolnych, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Służą one do przechowywania pasz i różnych materiałów sypkich. Jako producent silosów tworzymy konstrukcje o określonym kształcie, który ma umożliwiać prosty, szybki i dokładny rozładunek ich zawartości. Zapewniamy funkcjonalne produkty, które w stu procentach spełniają swoje zadania.

POLNET oferuje Państwu zbiorniki paszowe najwyższej jakości. Do produkcji silosów zbożowych wykorzystujemy wysokogatunkową blachę konstrukcyjną o wysokiej powłoce ocynku (350g/m2) chroniącą je przed korozją. Natomiast zastosowana blacha falista podnosi wytrzymałość konstrukcji na uszkodzenia mechaniczne.

Wszystkie projektowane przez nas konstrukcje silosów spełniają normę EUROCODE 3. Jako jeden z czołowych producentów silosów zbożowych dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, dzięki któremu możemy zagwarantować wysoką precyzję elementów i w efekcie sprawny montaż silosów. Podczas ich produkcji dbamy o pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Duży wybór pojemności silosów paszowych!

W ofercie firmy POLNET znajdą Państwo pięć różnych średnic oraz wiele możliwych wysokości zbiorników. Proponujemy silosy magazynowe i rolnicze łącznie w 25 różnych dostępnych konfiguracjach pozwalających dostosować ich wielkość zarówno do potrzeb dużego przedsiębiorstwa, jak i mniejszego gospodarstwa.

Dostępne średnice zbiorników to: 1,8 m; 2,1m; 2,5m; 2,8m; 3,5m. Zakres oferowanych pojemności silosów rolniczych to od 2,7 aż do 48 ton. Jest to jeden z największych wachlarzy dostępnych rozmiarów zbiorników paszowych oferowanych na polskim rynku.

Silosy wyposażone są w zestaw do napełniania pneumatycznego wraz z przyłączem do paszowozu, drabinę z osłoną, okna rewizyjne, nogi w kształcie omega, dolny lej o kącie 60° i wysyp o średnicy 440 mm pasujący do dostępnych na rynku przenośników spiralnych, ślimakowych lub łańcuchowo-krążkowych.

Oferujemy Państwu najwyższej jakości zbiorniki paszowe, korzystne terminy realizacji, sprawny montaż oraz atrakcyjne ceny. Każdy silos magazynowy naszej produkcji zdobył uznanie nie tylko na rynku krajowym, ale również za granicami. Tworzymy konstrukcje doceniane przez największe firmy oferujące kompleksowe wyposażenie ferm na całym świecie.

Silosy zbożowe

Przeznaczone są do długoterminowego magazynowania zbóż, kukurydzy oraz roślin strączkowych. Gwarantują zachowanie wysokiej jakości przechowywanych materiałów przez długi okres czasu.

Zalety silosów zbożowych

Jedną z istotnych zalet naszych silosów jest ich wytrzymałość. Zbiorniki są wykonane z falistej blachy konstrukcyjnej o wysokiej powłoce cynku 350g/m², która zapewnia ochronę zbiornika przed korozją. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów, silosy są odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne, a dzięki falistej konstrukcji ścian są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Do dalszych zalet silosów zbożowych marki POLNET możemy zaliczyć: duży asortyment typów /lejowe, płaskie, z lejem wewnętrznym/, szeroki wachlarz oferowanych pojemności, doskonałą szczelność, efektywny system wentylacji, prosty montaż, trwałość liczoną w latach oraz korzystną cenę.

W uzupełnieniu silosów zbożowych proponujemy Państwu również sprzęt o transportu, czyszczenia oraz suszenia zboża. Kompleksowa realizacja może zawierać projekt „pod klucz” od doradztwa technicznego, poprzez projekt technologiczny,  budowlany i wykonawczy jak również, budowę inwestycji, montaż sprzętu oraz serwis posprzedażowy.

Współpracuj z uznanym producentem silosów zbożowych!

Proponowane przez nas produkty powstają przy użyciu najlepszych materiałów, sprawdzonej technologii oraz przy użyciu nowoczesnych urządzeniach produkcyjnych gwarantujących precyzję wykonanych elementów. Dzięki temu zyskaliśmy uznanie wśród szerokiego grona odbiorców i nasze silosy stoją we wszystkich zakątkach świata. Jako profesjonalny producent silosów zbożowych, zapewniamy nie tylko indywidualną wycenę wraz z korzystnym terminem realizacji, ale również specjalistyczny serwis w trakcie użytkowania inwestycji.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontakt z naszymi przedstawicielami handlowymi. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętnie odpowiemy na każde pytanie i pomożemy w efektywnym zaplanowaniu inwestycji. 

Mieszalnie pasz

Oferujmy 3 różne rodzaje mieszalników: mieszalniki pasz ukośne, poziome łopatowe oraz poziome wstęgowe. Wszystkie produkowane są z wytrzymałych materiałów, o wysokiej klasie odporności na ścieranie i twardości. Ponadto do łączenia części mieszalników stosujemy śruby zamiast nitów, co również zwiększa trwałość i wydłuża okres eksploatacji tych urządzeń.

Mieszalnik Uni-Mix dostępny jest w 3 ładownościach tj. 500, 1000 oraz 1500 kg i zapewnia wydajność od 1 do 4,5 t/h przy czasie mieszania 10-15 min. Pozwala to na dokładne wymieszanie nawet niewielkich ilość paszy, również przy surowcu wilgotnym np. z zawartością melasy i tłuszczu. 
Mieszalnik nadaje się do mieszania prawie każdego rodzaju zmielonego ziarna a dzięki zastosowaniu dużego wolnoobrotowego mieszadła ślimakowego zapewnia zachowanie jednakowej struktury paszy. Napęd mieszalnika w zależności od modelu zapewnia silnik elektryczny o mocy od 2,2 do 5,5 kW, a przenoszenie napędu realizowane jest poprzez pas, napęd łańcuchowy lub motoreduktor. Mieszalniki ukośne charakteryzują się cichą, wydajną pozbawioną wibracji pracą, dzięki czemu można je z powodzeniem stosować w przypadku montażu na czujnikach wagowych.

Urządzenia w kategorii mieszalników poziomych łopatkowych przeznaczone są do pracy w warunkach przemysłowych. Zapewniają czas mieszania pojedynczej partii paszy w zakresie od 1 do 3 min, a także wysoką dokładność mieszania. Mieszalniki PTS dostępne są z poj. od 2000 do 6000 l i zapewniają wydajność mieszania pojedynczej partii od 15 do 45 t/h, przy mocy silnika 22-45 kW.

Model H-2000 jest mieszalnikiem wsadowym przeznaczonym do mieszania komponentów sypkich i granulowanych, wraz z możliwością dodawania składników płynnych np. oleju lub melasy. Urządzenie zapewnia wysoką  wydajność oraz dokładność podczas procesu mieszania, który trwa zwykle od 8 do 12 min. W wersji standardowej mieszalnik ma 2000l i ład. 1000 kg. Mieszalnik posiada solidną, spawaną konstrukcję stalową. Jego pokrywa podzielona jest na 3 odcinki, z 4 wsadami o średnicy 150mm, dostępne są także drzwi inspekcyjne, przez które możliwe jest ręczne dodawanie stałych komponentów, natomiast za pomocą dysz umieszczonych na końcu mieszalnika dodawane są składniki płynne. Jednorodne wymieszanie komponentów zapewnia podwójna spiralna wstęga oraz dno w kształcie cylindrycznym, które ponadto umożliwia optymalne opróżnienie mieszalnika.

Realizacje

więcej