Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Silosy kwadratowe

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce


W bogatej ofercie firmy Polnet znajdą Państwo również silosy o kwadratowym kształcie, które nadają się do przechowywania ziaren, nasion, roślin strączkowych oraz pozostałych materiałów sypkich.

Konstrukcja tych zbiorników pozwala wykorzystywać je, jako silosy spedycyjne. Ich przeznaczeniem jest szybkie przesypywanie ziaren na wszelkie środki transportu.

Gwarancja niezawodności

Silosy kwadratowe powstają z blachy ocynkowanej, o wytrzymałości 350 MPa, co zapewnia trwałość konstrukcji. Z kolei zastosowanie ocynku 350 g/m² umożliwia ich wieloletnią, intensywną eksploatację, chroni je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, rdzewieniem i wahaniami temperatury. Przy prawidłowej eksploatacji, nawet po 6 latach użytkowania silosów kwadratowych można spodziewać się zachowania ich pierwotnej struktury i wyglądu.

Nogi pojemników na materiały sypkie skonstruowane są z ocynkowanych profili hutniczych, dzięki którym zachowują odpowiednią stabilność.

Silosy kwadratowe wyposażone są w lej wysypowy o kącie 45° oraz 60°. Udostępniamy wiele modeli, różniących się maksymalną pojemnością (od 1,11/1,36 do 37,12/45,68 tony w zależności od wagi materiału sypkiego), objętością (od 1,7 do 57,1 m³) i wymiarami wysypu (dwie opcje: 200x200 oraz 440x400 mm).

Ułatwiona rozbudowa

Dzięki modułowej budowie i wykorzystaniu połączeń śrubowych, silosy kwadratowe można dowolnie rozbudowywać i montować dodatkowy asortyment.

Ulepszenia silosów kwadratowych stanowią m.in.:

– wzierniki

– próbniki

– filtry na odpowietrznikach

– rury zasypowe na paszy

i wiele innych. Dzięki nim funkcjonalność silosów kwadratowych znacznie się polepsza. Dostępne elementy możemy zamontować na życzenie klientów. Więcej informacji o dodatkowych opcjach znajduje się na innych podstronach naszego serwisu internetowego.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Nasi eksperci odpowiedzą na każde Państwa pytanie. Służymy fachowym doradztwem w kwestii wyboru silosów, które w pełni spełnią Państwa oczekiwania.

Dlaczego warto zainwestować w silosy kwadratowe od Polnet?

Podstawowym atutem, którym odznaczają się proponowane przez Polnet zbiorniki kwadratowe, jest ich innowacyjna i niezwykle precyzyjna konstrukcja. Wysokiej jakości elementy konstrukcyjne, wykorzystywane do ich budowy, zapewniają nie tylko wspomnianą odporność przed korozją oraz warunkami atmosferycznymi, ale również wzmocnioną wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Blacha, z której są produkowane jest sztywniejsza i bardziej odporna na wgniecenia, niż w przypadku silosów kwadratowych oferowanych przez większość konkurencyjnych firm. Dodatkowo, widoczne od zewnątrz poziome wzmocnienia, skutecznie zapobiegają powstawaniu na powierzchni materiału deformacji mogących upośledzać funkcjonalność zbiornika. Silne uderzenie, głębokie zadrapanie czy innego typu przypadkowy uraz nie naruszy zatem w żadnym istotnym stopniu stabilności konstrukcji. Dzięki temu wybierając silosy kwadratowe Polnet, mogą Państwo użytkować je bez obaw o ryzyko osłabienia ich struktury przy pierwszym niefortunnym wypadku.

Jednocześnie sam montaż silosów kwadratowych jest bardzo łatwy, a dzięki odpowiedniemu sparowaniu ze sobą poszczególnych elementów, przebiega o wiele szybciej, niż w przypadku rozwiązań oferowanych przez pozostałe firmy z branży.

Zbiorniki kwadratowe Polnet - wysoka higieniczność i optymalne warunki przechowywania materiałów sypkich

Zbiorniki kwadratowe z naszej oferty umożliwiają zachowanie właściwego poziomu higieny oraz temperatury w swoim wnętrzu, przeciwdziałając tym samym procesowi gnicia i psucia się ziaren. Ich konstrukcja sprzyja utrzymywaniu optymalnych warunków do przechowywania materiałów sypkich, bez względu na panujące na danym obszarze warunki otoczenia. Efekt ten uzyskujemy za pośrednictwem m.in.:

– specjalistycznych systemów napowietrzających,

– unikalnych właściwości naszych blach, powodujących załamywanie się promieni słonecznych w zetknięciu ze swoją powierzchnią, a tym samym znaczną redukcję stopnia nagrzewania się umieszczonych wewnątrz materiałów w okresie letnim,

– bardzo wysokiej szczelności elementów śrubowych i pobocznic, blokujących dostęp wody do środka silosów kwadratowych,

–  odpowiedniego wentylowania, które znacząco ogranicza ilość wody pod powierzchnią dachu, mogącej skraplać się w przypadku różnicy temperatur panujących na zewnątrz oraz wewnątrz zbiornika.

Zbiorniki kwadratowe od Polnet - możliwość precyzyjnej personalizacji

Kolejną zaletą naszych zbiorników kwadratowych jest także wspomniana wcześniej opcja rozbudowywania ich o dodatkowy asortyment. Z niewymienionych dotychczas ulepszeń tego rodzaju warto wspomnieć o:

– rurach odpowietrzających i układach napowietrzania leja, zapewniających jeszcze lepsze, niż pierwotnie, warunki do przechowywania rozmaitych materiałów sypkich, takich jak: nasiona, ziarna zbóż czy rośliny strączkowe,

– drabinach wejściowych i podestach, ułatwiających efektywne korzystanie z silosów spedycyjnych,

– czujnikach poziomu zasypu, umożliwiających sprawowanie precyzyjnej kontroli nad poziomem napełnienia zbiornika,

– czujnikach pozwalających na zbieranie pomiarów temperatury materiałów przechowywanych wewnątrz silosu w obrębie całej jego objętości, przyczyniając się tym samym do istotnego zwiększenia poziomu bezpieczeństwa ziarna,

– zasuwach wysypowych, wykonanych w wariancie sterowanym manualnie lub elektrycznie, z możliwością ręcznego zamknięcia w przypadku wystąpienia awarii lub przerw w dostawie prądu,

– bogatej oraz niejednolitej ofercie urządzeń odbiorczych i zasypowych dedykowanych stricte dla naszych zbiorników kwadratowych.