Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Silosy zbożowe

Silosy zbożowe

Silosy zbożowe

Silosy zbożowe

Silosy zbożowe


Silosy do kukurydzy, zbóż oraz roślin strączkowych - zakres naszej oferty

Spośród oferowanego przez Polnet asortymentu silosów na zboże i pozostałe materiały sypkie można wyróżnić pięć podstawowych grup produktowych.

Farmerskie silosy lejowe na zboże

Zbiorniki tego rodzaju wykorzystywane są do długoterminowego przechowywania zbóż, głównie dla niewielkich gospodarstw rolnych o niedużej rotacji rocznej. W zależności od konkretnego rodzaju, lejowe silosy na zboże mogą mieć pojemność w przedziale 27-157 ton. Dzięki zastosowaniu leja, zamontowanego pod kątem 45°, opróżnianie zbiorników jest proste i następuje bardzo szybko. W konstrukcji standardowo stosujemy specjalistyczny system napowietrzania, co przekłada się na długi okres utrzymywania świeżości przechowywanych w silosach materiałów.

Duże lejowe silosy do zboża

Niniejsze silosy do przechowywania zboża wykorzystywane są do długoterminowego magazynowania ziaren zbóż oraz w formie silosów buforowych, instalowanych przy czyszczalniach i suszarniach. Zasadniczą różnicą pomiędzy dużymi zbiornikami lejowymi, a farmerskimi jest konstrukcja. Silosy zbożowe tego typu wykorzystywane są do budowy średnich baz oraz typowo przemysłowych, o dużej rotacji zbóż, zatem posiadają równie duże zastosowanie, co konstrukcje marki BIN. Pojemności obejmują w standardzie od 94 do nawet 1055 ton. Ponadto część z naszych dużych silosów lejowych może zostać wykorzystana również do magazynowania materiałów trudnych do osypywania. Zbiorniki te w standardzie występują z kątem leja 45 stopni. Jednak do baz, gdzie stosuje się materiały trudnosypliwe jak śruty, szczególnie przy mieszalniach pasz – stosujemy silosy z lejem o kącie 60 stopni. Dodatkowo, jeśli jest taka konieczność, wyposażamy je w dna wibracyjne. Również wykładamy blachą gładką wnętrze cylindra.

Płaskodenne farmerskie silosy na zboże i kukurydzę

Ten typ produktów przeznaczony jest do przechowywania zarówno ziaren zbóż, jak i roślin strączkowych oraz kukurydzy. Dzięki zastosowaniu w ramach jego konstrukcji perforowanego na 90% swojej powierzchni podłoża, płaskodenny silos zbożowy farmerski może magazynować pożywienie przez długi okres, bez wpływu na jego jakość. Podobnie, jak w przypadku zbiorników marki BIN, zakres pojemnościowy oscyluje pomiędzy 30-stoma a 300-stoma tonami. Zapewniamy bogatą i konkurencyjną względem innych firm ofertę.

Duże silosy płaskodenne

Płaskodenne silosy do kukurydzy, zbóż oraz roślin strączkowych dostępne są w pojemności  380-10 000 ton. Od poprzednio omawianego wariantu - oprócz istotnie większych rozmiarów – silosy płaskodenne odróżniają się także proporcjonalnie mniejszą powierzchnią perforowania podłogi, które wynosi do 30% w zależności od modelu. Na tle produktów marki BIN oraz innych firm wciąż jednak stanowi optymalne napowietrzenie dla długookresowo przechowywanej żywności. W przypadku konieczności zakupu zbiornika o ponad 1000 ton pojemności, zakup zbiornika płaskodennego jest koniecznością, ponieważ silosy lejowe występują właśnie do pojemności średnio 1000 ton zasypu.

Silosy do zboża z lejem wewnętrznym

Ostatni rodzaj produktów dostępnych w ramach naszej oferty łączy w sobie atuty zbiorników płaskodennych i lejowych. Z jednej strony silosy na ziarno tego typu, dzięki zastosowanym perforacjom, zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza na całej konstrukcji leja, zaś z drugiej - gwarantują szybki, niezwykle łatwy wysyp zboża, bazujący na sile grawitacji. Silosy z lejem wewnętrznym proponujemy klientom w zakresie pojemnościowym wynoszącym 26-390 ton.

Producent silosów Polnet oddaje do dyspozycji Klientów również bogaty asortyment wyposażenia standardowego oraz opcjonalnego. Zapewniamy szeroki wybór elementów powszechnie stosowanych w silosach typu biny oraz przez użytkowników zbiorników wszelkich innych marek. W zależności od konkretnego wyrobu, wyposażenie może obejmować m.in.: systemy napowietrzania, turbowentylatory dachowe, włazy z podestami, drabiny wejściowe, kotwy, rękawy rozładowcze, a także zaawansowane cyfrowe czujniki pomiaru temperatury, napełnienia oraz poziomu zasypu.

Wszelkie bardziej szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych rodzajów naszych silosów do kukurydzy, roślin strączkowych oraz ziaren zbóż mogą Państwo odnaleźć bezpośrednio na kolejnych podstronach.

Zalety naszych silosów na zboże

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na przydatność naszych produktów jest ich znacząca odporność. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów, silosy na zboże są niemal niewrażliwe na wszelkie czynniki atmosferyczne, a także różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. To idealne rozwiązanie do użytkowania zewnętrznego, ponieważ zbiorniki wykonano z ocynkowanej, konstrukcyjnej stali falistej o gęstości 350 g/m². Odpowiada ona również za ochronę przed korozją.

Do dalszych zalet silosów do zboża produkcji Polnet zalicza się:

  • szybkie opróżnianie z zawartości (w przypadku modeli lejowych),
  • bardzo duża pojemność,
  • doskonała szczelność,
  • zaawansowany system wentylacji,
  • trwałość liczona w latach,
  • korzystna cena.

Jakie silosy do zboża wybrać – płaskodenne czy lejowe?

Straty wynikające z niewłaściwego przechowywania zboża mogą być bardzo kosztowne, dlatego w kwestii magazynowania, bezkonkurencyjne pozostają silosy na zboże. Oferujemy dwa rodzaje: płaskodenne lub lejowe. Który z nich najlepiej spełnia swoje zadanie? Oba są świetnym sposobem na przechowywanie, ale dobierane są wedle zapotrzebowania danego przedsiębiorstwa.
Silosy do zboża płaskodenne polecane są gospodarstwom stawiającym na ekonomiczne rozwiązania, gdzie nie występuje duża rotacja zboża. Przeznaczone są do długotrwałego magazynowania dużych ilości ziaren, dlatego najczęściej stosuje się je jako silosy do kukurydzy i roślin strączkowych. Są wyraźnie tańsze od innych konstrukcji, dlatego najczęściej wybierają je małe czy średnie przedsiębiorstwa rolnicze.

Zasada działania lejowych silosów opiera się na rozładunku grawitacyjnym. Dzięki temu można łatwo oraz szybko opróżnić wnętrze z materiału sypkiego. Silosy lejowe umożliwiają pełne opróżnianie – nie trzeba więc inwestować w przenośniki ślimakowe. To sprawia, że nadają się najlepiej w tych gospodarstwach, które potrzebują krótkoterminowego magazynowania ze względu na znaczącą rotację zboża.
Niezależnie od potrzeb, każdy rodzaj produktów znajduje się w naszej ofercie. Jako producent silosów zbożowych gwarantujemy wysoki poziom wykonania i długoletnią żywotność konstrukcji. Jesteśmy w stanie wykonać je w dowolnych, wymaganych pojemnościach. Oferujemy ponadto szeroki zestaw wyposażenia dodatkowego, który ułatwia eksploatację.

Uznany producent silosów zbożowych

Proponowane przez nas produkty powstają przy użyciu najlepszych materiałów, dzięki czemu zyskaliśmy uznanie wśród szerokiego grona odbiorców. Jako profesjonalny producent silosów zbożowych, zapewniamy nie tylko indywidualną wycenę wraz z szybkim terminem realizacji, ale również specjalistyczny serwis. Klienci mogą w każdej chwili zwrócić się do nas w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Przez cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji – wystarczy zadzwonić lub napisać do nas maila. Odpowiemy na każde pytanie związane z silosami do kukurydzy i pozostałych materiałów sypkich, a także pomożemy w wyborze ich typów lub rozmiarów.