Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Żywienie

Selfi Feeder

Żywienie loch w luźnych grupach

Rozwiązanie umożliwiające restrykcyjne żywienie loch w luźnych grupach

SELFI FEEDER pozwala na zarządzanie żywieniem loch w luźnych grupach. Dopasowana do rozmiaru stada ilość stacji redukuje czas oczekiwania na żywienie, obniża stres i ułatwia kojarzenie loch.

Każde stanowisko wyposażone jest w antenę, która identyfikuje lochy za pomocą kolczyków w uszach oraz w czujnik poziomu, który kontroluje ilość podawanej paszy.

Locha, która ma dostęp do karmienia, wchodzi do jednego z podajników i jest bezpośrednio izolowana od reszty zwierząt przez automatyczną tylną bramkę. Antena RFID rozpoznaje elektroniczny chip zwierzęcia i dystrybuuje paszę, zgodnie z planem żywienia. Następny pomiar następuje zaraz po wykryciu przez czujniki poziomu pustego koryta i tak dalej, aż do całkowitego spożycia dziennej diety.

Dystrybucja paszy dostosowana jest do indywidualnego zapotrzebowania każdej lochy (brak strat paszy - oszczędność paszy).

Cechy
 • Zarządzanie
  indywidualne zarządzanie zwierzętami
 • Wydajność
  eliminacja konkurencji i agresji wśród zwierząt, dwa różne rodzaje paszy (sucha i mokra) rozpoznanie rui u loch umożliwia włączanie dod. paszowych
 • Oszczędność
  indywidualnie dostosowane porcje (brak strat paszy) niskie koszty instalacji
 • Łatwość obsłgi
  łatwe w montażu, łatwe w utrzymaniu
 • Optymalizacja
  optymalizacja przestrzeni (-20 %)
 • WiFi
  możliwość kontroli i zarządzania poprzez smartfon lub tablet
Kontrolowane zarządzanie żywieniem loch
 • Dozownik paszy „Vita Dose”
  Dozownik paszy sterowany jest sprężonym powietrzem. Nie ma silnika, który wymagałby konserwacji. Podaje dawki z precyzją do 5 g. Dozownik paszy ma własny pojemnik i może dozować suplementy dla pojedynczych loch. (dawka 20 g).
 • System kontroli żywienia
  Koryto wyposażone jest w SYSTEM TIT (czujniki – kontrola koryta).Następna dawka paszy podawana jest tylko wtedy, gdy poprzednia została zjedzona.
  Brak strat paszy – czyste koryta – oszczędność paszy
 • Lepsze zarządzanie – wysoka wydajność baz danych
  Urządzenie centralizuje wszystkie dane ze stacji roboczej i udostępnia informacje o stadzie. Komunikacja z systemem jest szybka, prosta i kompleksowa. Można go wyposażyć w radioodtwarzacz lub smartfon, aby błyskawicznie edytować dane z dowolnego miejsca na farmie.

 

Film
Видеоролики