Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Chlewnia na 750 loch okolice Rawicza

Kompleksowa realizacja - ferma na 750 loch w Śląskowie

Nasza kolejna realizacja. Tym razem chlewnia na 750 loch w Śląskowie. To kolejna nasza kompleksowa realizacja w zakresie żywienia, pojenia, utrzymania i wentylacji. Chlewnia w cyklu otwartym, tygodniowym. Grupa technologiczna - 32 lochy. Według prognoz produkowanych ma być rocznie ok. 22 tys. prosiat.

Obiekt składa się z 3 budynków.

a) Odchowalnia prosiąt - 8 komór

b) Sektor porodowy - 5 komór po 32 stanowiska

Znajdują się tutaj kojce porodowe o wymiarach 1,8 m x 2,6 m z plastikowymi rusztowymi posadzkami oraz matami grzewczymi dla prosiąt. Pod lochami znajdują się ruszty żeliwne. Na uwagę tutaj zasługuje nowoczesny system karmienia macior firmy Asserva.

Sposób działania: Pasza będzie trafiała na porodówki paszociągami łańcuchowymi do ok. 8-litrowych dozowników. Z nich będzie automatycznie dozowana lochom, w dawkach 100-g zgodnie z krzywymi żywienia. Całością zarządza komputer. Wraz z paszą podawana jest woda, a zatem lochy mają dostęp do karmy w postaci papki. W przypadku niewyjadania paszy czujniki przekazują informację i system sygnalizuje problem w konkretnym kojcu, dzięki czemu obsługa natychmiast będzie mogła sprawdzić przyczynę obniżenia apetytu u lochy.

c) Sektor knurów

d) Sektor krycia

e) Sektor loch prośnych z wydzielonym sektorem dla loszek

Znajduje się tutaj 10 kojców grupowych mieszczących po 36 zwierząt. Tutaj na uwagę zasługują stacje żywieniowe. W każdym kojcu znajdują się po dwa takie urządzenia, które mogą obsłużyć do 20 zwierząt każde. Lochy prośne będą tutaj żywione indywidualnie, zgodnie z krzywą żywienia.

Sposób działania: Po wejściu loch do środka stacja zamyka się, identyfikuje lochę po chipie i podaje paszę w małych dawkach po 100 g wraz z wodą. Po zjedzeniu paszy lochy będą musiały się wycofać, aby opuścić stację.