Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Otwarcie bazy w Karolewie 14.09.2017

Otwarcie bazy w Karolewie 14.09.2017

14 września 2017 roku w Cielmicach (woj. wielkopolskie) odbyło się oficjalne otwarcie wybudowanej przez firmę Polnet bazy magazynowo-suszarniczej o pojemności ok. 12,3 tys. ton, która została połączona z istniejącą już bazą. Pojemność wszystkich silosów wynosi obecnie ok. 20 tys. ton.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Stanisław Szczebelski, prezes firmy POLNET oraz zleceniodawca inwestycji dr Krzysztof Kucharski, prezes Gospodarstwa Rolnego Karolew Sp. z o.o. Nie zabrakło także Henryka Ordanika byłego prezesa, a obecnie członka zarządu tej spółki, który podkreślił, ze taka kompleksowa baza była już w planach od jakiegoś czasu, ale za każdym razem zakup dodatkowych hektarów ziemi był większym priorytetem.

Jak podkreślają przedstawiciele Gospodarstwa, solidna baza magazynowo - suszarnicza pozwala na rozpoczęcie zbioru już przy 18% wilgotności. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza przy tak dużym areale. W Gospodarstwie uprawia się 1,5 tysiąca hektarów pszenicy i 700-800 hektarów rzepaku, dlatego czas żniw jest znacznie wydłużony.
W ramach inwestycji firma POLNETwykonała kompletny projekt technologiczny dla całej inwestycji, w skład którego wchodziły:

  • silosy zbożowe płaskodenne, z blachy falistej konstrukcyjnej, o pojemności 2450 t (3 szt.) i 995 t (5 szt.) , gdzie każdy silos wyposażony jest w ślimak wygarniający dla zbóż
  • kosz przyjęciowy z możliwością rozładunku tylnego i bocznego o długości 13m i szerokości 3m
  • krata przejazdowa na koszu przyjęciowym typu ciężkiego,
  • przenośnik łańcuchowy kosza przyjęciowego o wydajności 150 t/h z regulatorem wydajności za pomocą falownika,
  • wialnia przesypowo- kaskadowa wstępnego czyszczenia o wydajności 150t/h
  • przenośniki łańcuchowe i podnośniki kubełkowe wykonane w technologii przemysłowej o wydajności 150 t/h
  • Dostarczyliśmy także szafę elektryczną wraz z okablowaniem obiektu oraz automatycznym sterowaniem, z adaptacją przyłączeniową do istniejącej bazy magazynowo - suszarniczej.