Silosy zbożowe lejowe farmerskie
Opis produktu
  • główną zaletą tego typu silosu jest szybkie opróżnienie silosu
  • oferujemy w pojemnościach od 27 do 157 ton. 
  • wykonane ze stali konstrukcyjnej FALISTEJ z ocynkiem 350 g/m2
  • służą do długoterminowego przechowywania ziarna, a także jako silosy buforowe przy suszarniach i czyszczalniach
  • lej pod kątem 45 stopni pozwala na szybkie i bezproblemowe opróżnianie silosu,
  • odpowiedni kąt fali nie pozwala na osadzanie się ziarna na ścianach
  • montowany w standardzie system do napowietrzania, pozwala na utrzymanie ziarna w dobrej kondycji
  • zastosowanie blachy falistej w części walcowej zbiorników powoduje załamywanie promieni słonecznych, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się przechowywanych materiałów w okresie letnim
  • są one montowane na tzw. cegłę, by wydłużyć czas eksploatacji silosu
Porównanie powłok po 6 latach eksploatacji
Przykładowe wielkości

Średnica 3,5

ModelPojemność
[m3]
Pojemność
dla pszenicy
[t]*
Wysokość
całkowita
[m]
FSLP 350-335276.4
FSLP 350-443347.3
FSLP 350-552418.2
FSLP 350-661479.1
FSLP 350-7695410.0
FSLP 350-8786110.9

Średnica 4,8

ModelPojemność
[m3]
Pojemność
dla pszenicy
[t]*
Wysokość
całkowita
[m]
FSLP 480-488698.3
FSLP 480-5104819.2
FSLP 480-61209410.1
FSLP 480-713710711.0
FSLP 480-815311911.9

* przelicznik dla pszenicy 0,78 t/m3 Producent zastrzega sobie możliwość zmian

Rodzaje wyposażenia