Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Tuczarnia 1100 szt. okolice Łobżenicy

Tuczarnia 1 100 szt. w systemie bezściołowym, na ruszcie betonowym - szczelina 17 mm.  Wymiary budynku szr. 15, 20 m, dł. 65,20 m; korytarz komunikacyjny o szer. 80 cm. Waga zwierząt 25 -120 kg, tucz kontraktowy Agri Plus.

Kojce o obsadzie 40 szt., przy założeniu 0,8 m2/1 szt.

a) Żywienie na sucho

Automaty paszowe ze stali nierdzewnej, czterostanowiskowe, podwójne - przeznaczone dla 40 szt. w kojcu, ustawione w ściance grodzeniowej pomiędzy dwoma kojcami. W celu zabezpieczenia rusztu przed działaniem szkodliwych kwasów zawartch w paszy pod karmnikami zamontowano maty zabezpieczające, antypoślizgowe o gr. 8 mm. Zadawanie paszy paszociągiem spiralnym o średnicy 75 mm. Magazynowanie paszy w dwóch silosach o pojemności 15 t każdy(napełnianie pneumatyczne).

b) Pojenie

Poidła miseczkowe przy założeniu 1 poidło na 10 szt. zwierząt (tzn. w kojcu dla 40 szt. są 4 takie poidła). Instalację wodną do poideł i dozownika leków DOSATRON wykonano z rur i profili PP odpowiednio o śr. 32 i 25 mm (zgrzewanych)

c) Wygrodzenia 

Wygrodzenia o wys. 1m składające się z 4 desek o wys. 25 cm. Wszystkie użyte słupki do budowy wygrodzeń wykonano ze stali kwasowej; grubość ścianki 2 mm.

d) Wentylacja

System wentylacji grawitacyjny. Napływ powietrza do chlewni poprzez kurtyny boczne wykonane z poliwęgalnu o gr. 16 mm, wydmuch powietrza kominami z przepustnicą o śr. 650 mm Całość systemu pracująca automatycznie w oparciu o dane ze sterownika wentylacyjnego, należy przez to rozumieć, że kurtyny i przepustnice w kominach otwierają się lub zamykają w sposób automatyczny. W przypadku awarii system wentylacji informuje poprzez dźwięk z syreny alarmowej oraz sms wysyłany na dowolny nr telefonu.