Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Otwarta komora spalania

Opis produktu

Nagrzewnice typu DX firmy Winterwarm zostały wprowadzone na rynek ze względu na rosnące zapotrzebowanie rynku na tego typu urządzenia. Konstrukcja urządzeń wykorzystuje sprawdzone w najcięższych warunkach techologie. Prawidłowy wzrost hodowlanych roślin i zwierząt oraz jego poprawa w istotnym stopniu zależą od odpowiedniej mocy i dystrybucji ciepła nagrzewnic. W optymalnym zarządzaniu tymi parametrami doskonale sprawdzają się specjalnie do tego zaprojektowane urządzenia z serii DX. Urządzenie wykonane jest w całości ze stali nierdzewnej a najnowsza technologia sterowania, w jaką wyposażona jest nagrzewnica, chroniona jest przez wodoszczelną obudowę co gwarantuje niezawodność i doskonałą żywotność.

Cechy produktu
 • stal nierdzewna jako materiał, z którego zbudowane jest urządzenie,
 • stopień ochrony IPX4D,
 • certyfikat CE (DXA),
 • zasilanie gazem lub olejem opałowym,
 • funkcja okresowej samokontroli oraz wentylacji niezależnej,
 • ogromny zasięg strugi powietrza,
 • 100% sprawności i niezawodność,
 • całe powietrze do procesu spalania pobierane jest z pomieszczenia,
 • do termostatu może być podłączonych 8 nagrzewnic.

Działanie nagrzewnic opiera się na procesie spalania w zamkniętej lub otwartej komorze. Zassane do niej powietrze ulega podgrzaniu, a następnie zostaje wydmuchane z urządzenia. Jeśli nagrzewnica olejowa wyposażona jest w system odprowadzania spalin, to w efekcie uzyskuje się czyste, ciepłe powietrze rozprowadzane w całym pomieszczeniu. Nasz asortyment obejmuje wyłącznie tego typu sprzęt z uwagi na jego przeznaczenie.

Zastosowanie nagrzewnic olejowych

Napędzane olejem nagrzewnice nadają się do ogrzewania pomieszczeń o średniej i dużej wielkości. Oznacza to, że można je bez problemu stosować przy hodowli roślin i zwierząt, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ocieplały także miejsca pobytu ludzi. Nagrzewnice olejowe z naszego sklepu najlepiej sprawdzają się jednak jako wspomaganie rozwoju żywego inwentarza. Zapewniają optymalne warunki termiczne niezależnie od pogody na zewnątrz. Dzięki dużemu przepływowi powietrza osiągają efektywność na poziomie niemal 100%, a niektóre modele (np. dostępny u nas Winterwarm DX) umożliwiają podłączenie kilku nagrzewnic olejowych do jednego termostatu, co dodatkowo zwiększa ich wydajność.

Wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu nagrzewnice na olej opałowy

Wysoka jakość wykonania daje gwarancję wieloletniej eksploatacji. Z tego względu zdecydowaliśmy się wprowadzić do sprzedaży urządzenia pochodzące od zaufanych, znanych z solidności producentów. U nas znajdą Państwo takie produkty jak nagrzewnica olejowa Ermaf czy Winterwarm – zarówno z otwartą, jak i zamkniętą komorą spalania. To bardzo wytrzymałe urządzenia. Do ich produkcji używa się stali nierdzewnej, co zapewnia właściwy stopień ochrony przed uszkodzeniami. Konstrukcje korzystają z najnowszych technologii (takich jak funkcja okresowej samokontroli, elastyczne przewody, niezależna wentylacja). W ten sposób nagrzewnica olejowa staje się całkowicie bezpieczna w użytkowaniu. Dowodem wydajności i poziomu zabezpieczeń są przyznane urządzeniom certyfikaty.

Nagrzewnice są też bardzo proste w obsłudze oraz utrzymaniu. Kontrolę nad urządzeniem sprawuje się za pomocą termostatu.

Korzyści wynikające z zastosowania nagrzewnicy olejowej

Do zalet naszych produktów należy zaliczyć przede wszystkim:

 1. Doskonałą wydajność. Nagrzewnica olejowa Ermaf wykazuje się mocą nawet do 100 kW i przepływem powietrza na poziomie 8000 m³/h. Pozostałe modele są porównywalne.
 2. Tanią eksploatację. Brak emisji spalin ogranicza potrzebę wentylacji, a to przekłada się na mniejsze rachunki za energię. Oszczędności sięgają nawet 25%.
 3. Szybki przyrost temperatury. Nagrzewnica na olej opałowy daje efekty niemal natychmiast po włączeniu.
 4. Mobilność. Urządzenia można przenosić w dowolne miejsce, zależnie od potrzeb. Nie jest stałym systemem.
 5. Niski koszt jednostkowy. Produkty można kupić w atrakcyjnej cenie.

Interesuje Państwa profesjonalna, wydajna i energooszczędna nagrzewnica olejowa? Zachęcamy do zaznajomienia się z naszą ofertą. Więcej informacji na ten temat można otrzymać, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.