Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Utrzymanie

Kosze na słomę

Opis produktu

Ważnym elementem dobrostanu trzody jest m.in. zapobieganie agresji u zwierząt utrzymywanych grupowo. Dodatkowe zajęcia pozwalają na utrzymanie spokoju w stadzie i wpływają dodatnio na uzyskiwane wyniki produkcyjne. Zgodnie z wymogami świniom przebywającym w kojcu należy zapewnić swobodny dostęp do paszy i wody oraz materiałów absorbujących uwagę zwierząt.

Oznacza to konieczność stworzenia takich warunków chowu świń, które spełniają zarówno podstawowe potrzeby biologiczne, jak i te związane z ich naturalnym zachowaniem (np. rycie, budowa gniazda, przebywanie w grupie). Wszystkie świnie powinny mieć zapewniony stały dostęp do „materiałów manipulacyjnych”, które nie mogą jednocześnie stanowić dla nich niebezpieczeństwa. Materiałem absorbującym uwagę zwierząt utrzymywanych w grupach może być, np. ściółka z długiej słomy. 

Świetnie sprawdzają się w tej kwestii kosze na słomę.

Przeznaczone głownie dla loch prośnych, w pożywieniu jako wypełnienie (włókno), ale również jako dodatkowe zajęcie i ograniczenie agresji, zapewnienie materiału do „rycia” .

Znajdują również przeznaczenie w tuczarniach - głównie jako zapewnienie materiału do zajęcia - zabawy przez to ograniczenie stresu .

Kosze na słomę wykonane są ze stali ocynkowanej, dzięki temu są trwałe i odporne na korozję.

Kosze mogą być mocowane na ścianie lub  zawieszone do sufitu ( elementów konstrukcji) .

Dostępne w różnych rozmiarach.