Poidła dla drobiu

Żywy inwentarz musi mieć stały dostęp do czystej i świeżej wody pitnej. Dostarczanie jej bez użycia specjalistycznych urządzeń może okazać się kłopotliwe, a na pewno czasochłonne. Z tego właśnie względu nowoczesne gospodarstwa zaopatrują się w systemy pojenia, które oszczędzają czas i pieniądze potrzebne, by zapewnić zwierzętom składniki niezbędne do życia.

czytaj więcej

W asortymencie sklepu Polnet można znaleźć profesjonalne poidła pochodzące od wiodących producentów w branży. Posiadamy produkty takich marek jak Lubing, Impex czy Jumbo. Oprócz tego oferta obejmuje specjalne dozowniki leków współpracujące z poidłami, za produkcję których odpowiada Dosatron.

Dostępne u nas systemy pojenia są przeznaczone dla ptaków różnych gatunków i o zróżnicowanej wadze. Poidła Jumbo sprawdzają się najlepiej przy indykach do 25 kg, niosek oraz stad rodzicielskich brojlerów. Pozostałe modele dostosowane są do kaczek, kur i innych ptaków oraz ich piskląt.

Bezpieczne pojenie drobiu

Wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wyeliminować ryzyko przypadkowego zranienia się przez ptaki. Poidła nie mają ostrych krawędzi, a poszczególne elementy składające się na konstrukcję są bardzo lekkie. Dzięki temu drób nie ma możliwości uszkodzenia się.

Poidła są ponadto higieniczne. Materiały wykorzystywane do produkcji łatwo poddają się czyszczeniu, co pozwala zachować wysoki poziom sterylności. Strumienie wody nie pozostawiają smug na powierzchni urządzenia, co również wpływa na higieniczność poideł. W ten sposób unika się zachorowań żywego inwentarza.

Wygodny system pojenia dla drobiu

Poidło umożliwia ptakom sięgnięcie po wodę w bardzo prosty sposób. Umieszczone na odpowiedniej wysokości sprawia, że nie muszą przybierać niewygodnej pozycji podczas czerpania ze źródła. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku słabszego chowu. System pojenia z naszej oferty nie zajmuje też potrzebnej dla drobiu przestrzeni życiowej. Dzięki temu oszczędza się miejsce i zapewnia inwentarzowi więcej powierzchni dla prawidłowego rozwoju.

Specjalny projekt poideł pomaga ponadto oszczędzić wodę. Nie wylewa się ona z miseczek, przez co bardzo rzadko się marnuje. Pozwala to również na utrzymanie suchej ściółki. Poziom wody można dowolnie regulować w każdej chwili.

Udostępniamy jedne z najlepszych systemów pojenia dla drobiu w przystępnych cenach. Więcej informacji na temat asortymentu, dostawy i naszych realizacji można otrzymać, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo. Zachęcamy również do przyjrzenia się ofercie sklepu Polnet.