Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Żywienie drobiu


Właściwy rozwój brojlerów oraz niosek jest ściśle powiązany z odpowiednim poziomem żywienia. Karmienie kur to zadanie wymagające nie tylko odpowiedniej paszy, ale również profesjonalnego systemu. Tylko w ten sposób można wykorzystać pełen potencjał genetyczny drobiu.

Żywienie drobiu przy pomocy karmideł i paszociągów

W naszej ofercie znajdują się systemy ułatwiające karmienie niosek i brojlerów. Polecamy uwadze karmidło Twist, które zapewnia doskonałe osiągi. Zostało to potwierdzone na podstawie badań w warunkach rzeczywistych. Jeśli chodzi o brojlery karmienie przy pomocy Twista umożliwia dobranie karmy w zależności od potrzeb, co pozwala wykorzystywać system na każdym etapie rozwoju pisklęcia.

Karmienie kur niosek może odbyć się przy pomocy specjalnego paszociągu. Posiadamy 2 modele do wyboru – spiralne i łańcuchowo krążkowe. Każdy z nich charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie, redukcją hałasu oraz prostą regulacją wydajności (od 6,8 do 99,8 kg/min). W ten sposób karmienie brojlerów czy niosek można wykonywać szybciej i skuteczniej.

Praktyczne karmienie kurczaków

Jeśli chodzi o brojlery karmienie naturalne powinno odbyć się jak najszybciej. Proponowany przez nas papier dla piskląt przyspiesza pierwsze żywienie brojlerów dzięki charakterystycznemu szelestowi. Ponadto ułatwia drobiowi dotarcie do systemu pojenia i lepiej wyrównuje stado. Papier ulega całkowitej biodegradacji. Karmienie niosek czy brojlerów z jego pomocą umożliwia też lepsze spożycie paszy. Drób łatwiej znajduje karmę.

Pojemne silosy paszowe na karmę dla drobiu

Żywienie kur wymaga też odpowiedniego przechowywania karmy. W tej kwestii proponujemy ocynkowane silosy o nowoczesnej technologii profilowania. Potrafią pomieścić od 2 do 6 ton paszy. Utrzymują stabilną temperaturę wewnątrz, niezależnie od warunków pogodowych, co jest bardzo ważne w kwestii takiej jak żywienie kur niosek.

Jeśli posiadają Państwo kurczaki brojlery żywienie z naszymi systemami okaże się znacznie efektywniejsze. Zachęcamy do zadawania nam pytań podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego.