Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Mieszalnik pasz sypkich


Doświadczony producent mieszalników paszowych

Zajmujemy się projektowaniem, wykonywaniem oraz montowaniem mieszalników pasz sypkich od ponad 30 lat. Tak bogate doświadczenie owocuje mnóstwem sprzedanych urządzeń, a także szerokim gronem zadowolonych Klientów. Nasz zespół wykwalifikowanych specjalistów do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, dobierając właściwości oraz parametry konkretnego sprzętu do zapotrzebowania danego Klienta.

Profesjonalny mieszalnik pasz sypkich

Wszystkie urządzenia z naszego asortymentu produkowane są z trwałych, wytrzymałych tworzyw i komponentów. Charakteryzują się dobrą klasą twardości oraz ścieralności, co wpływa pozytywnie na wydłużenie okresu eksploatacji, a ponadto, zapobiega szybkiemu zużywaniu się elementów roboczych maszyny. To wszystko gwarantuje ich wysoką wytrzymałość, ale też solidność. Użycie najwyższej klasy materiałów, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, a także wysoka precyzja wykonania zapewniają funkcjonalność oraz długotrwałą żywotność sprzętu. Części mieszalników łączone są za pomocą połączeń śrubowych, charakteryzujących się znacznie większą trwałością zespoleń niż nity, które wskutek drgań szybciej ulegają niszczeniu a co za tym idzie, doprowadzają do uszkodzenia maszyny.

Różne rodzaje mieszalników paszowych

Każdy dostępny mieszalnik pasz sypkich jest nowy i objęty gwarancją. Cechuje się wysoką dokładnością i efektywnością mieszania. W ofercie posiadamy kilka rodzajów urządzeń:

  • mieszalniki pasz ukośne,
  • mieszalniki pasz poziome wstęgowe,
  • mieszalniki pasz poziome łopatowe.

Producent mieszalników paszowych ukośnych

Modele ukośne dostępne w naszej ofercie cechują się solidną konstrukcją z napędem silnikowym oraz łatwym dostępem do zasypu koncentratów. Zapewniają cichą, wydajną, pozbawioną wibracji pracę, dzięki czemu nadają się do montażu na czujnikach wagowych. Charakteryzują się możliwością mieszania nawet niewielkich ilości paszy, a także dużą dokładnością mieszania, również przy surowcu wilgotnym – z zawartością melasy i tłuszczu. Można w nich mieszać niemal dowolny rodzaj zmielonego ziarna. Efektywny czas mieszania w urządzeniu wynosi od 5 do 15 minut. Sprzęt oferujemy w różnych wersjach wagowych: 500, 1000 oraz 1500 kilogramów, w zależności od zapotrzebowania na paszę. W najmniejszej wersji zainstalowany jest niewielki mieszalnik ślimakowy, który porusza się pasem transmisyjnym lub łańcuchem. Urządzenie przystosowano do wykonywania mieszanek dla cieląt i bydła.

Mieszalniki poziome łopatowe

Mieszalniki do pasz poziome łopatowe są wyposażone w podwójny napęd skrzyni biegów, a także możliwość szybkiego napełniania i opróżniania. W ofercie posiadamy modele z pojemnikiem wstępnym oraz wyładowczym (na odpady). Efektywny czas mieszania wynosi od 3 do 6 minut. Urządzenie z powodzeniem sprawdza się w przypadku dużych, przemysłowych realizacji. Czas, ale też dokładność mieszania zweryfikowano podczas testów MTSE w Niemczech. Proponujemy kilka modeli mieszalników łopatowych, różniących się między sobą m.in. wydajnością mieszania, wielkością partii, silnika (kW) czy też pojemnością miksera wagowego.

Mieszalniki poziome wstęgowe

Mieszalnik poziomy wstęgowy charakteryzuje się wysoką dokładnością mieszania 1:1000000, trwałą konstrukcją z przekładnią pasową i wałem napędowym. To także bardzo efektywna maszyna – nawet przy stosowaniu CCM, melasy, oleju czy tłuszczu. Urządzenie wyposażono w układ modułowy ze zbiornikiem wyładowczym oraz wstępnym. Zbiornik wyładowczy posiada wskaźniki opróżnienia, a także duże drzwi inspekcyjne. Wstępny zbiornik jest natomiast umieszczony bezpośrednio na mieszalniku. Jego dno o cylindrycznym kształcie oraz podwójna spiralna wstęga, za pomocą której odbywa się proces mieszania, gwarantują jednorodne wymieszanie produktów, jak również optymalne opróżnienie pojemnika. Efektywny czas mieszania w tym modelu wynosi od 5 do 10 minut. Nadaje się znakomicie do skomputeryzowanych mieszalni.