Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Kompleksowe wyposażenie chlewni

Polnet - kompleksowy i profesjonalny asortyment do chlewni

Nasza firma oddaje do Państwa dyspozycji szeroki asortyment z zakresu zaopatrzenia maszynowego chlewni, przeznaczony dla tuczników i loch, a także dla zwierząt młodszych takich jak prosięta lub warchlaki. W każdej ze wspomnianych kategorii produktowych odnaleźć można zarówno urządzenia dedykowane żywieniu czy pojeniu trzody, jak i sprzęt oraz akcesoria niezbędne dla utrzymania zwierząt, skutecznej ich ochrony przed chorobami, a także stworzenia odpowiedniego mikroklimatu w stosunku do ich potrzeb.

Aby ułatwić Państwu zorientowanie się w szczegółach naszej oferty, poniżej zamieszczamy krótkie opisy najistotniejszych spośród naszych grup asortymentowych.

Więcej

Systemy żywienia

Systemy żywienia

To jeden z kluczowych elementów wyposażenia chlewni. W ramach naszej oferty proponujemy Państwu produkty występujące przede wszystkim w formie koryt, paszociągów, elektronicznych stacji żywienia, a także paszowych automatów skrzynkowych oraz typu Ad Libitum. Ponadto Klientom ceniącym sobie nowoczesność możemy zaproponować innowacyjne zintegrowane systemy żywienia i pojenia, sterowane zdalnie za pomocą komputera lub smartfonu. Oferowane przez nas rozwiązania – w porównaniu do ręcznego napełniania koryt – pozwalają znacząco oszczędzić energię oraz czas farmera.

Do głównych zalet żywieniowego wyposażenia od Polnet zaliczyć należy przede wszystkim wytrzymałość, a przy tym wysoką funkcjonalność. Urządzenia mają konstrukcję odporną na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć lub inne czynniki zewnętrzne, a także pozwalają na łatwą regulację ilości podawanej paszy. Ponadto tego typu asortyment Polnet odznacza się również dużą uniwersalnością i wszechstronnością. Nasze karmniki można przytwierdzić do ściany lub umieścić je na płasko w kojcu. Poszczególne urządzenia umożliwiają podawanie karmy w dowolnej formie – od paszy sypkiej, przez granulat, aż po mieszanki przygotowywane we własnym zakresie. Za ich pośrednictwem, przy minimalnym wysiłku, nakarmią Państwo tuczniki, maciory, prosięta oraz warchlaki.

Więcej

Systemy pojenia

Systemy pojenia

Aby zachować dobrą kondycję zwierząt hodowlanych niezbędny jest nieograniczone i stale dostępne źródło wody. Poidła wraz z odpowiednim system automatycznie uzupełniającym zbiornik to bardzo istotny element budynku inwentarskiego. Polnet proponuje Państwu funkcjonale i odznaczające się niezawodnym działaniem urządzenia chlewne dystrybuujące wodę. Nasza oferta uwzględnia w tym zakresie przede wszystkim poidła ze stali nierdzewnej, o kształcie okrągłym lub owalnym, a także poidła miskowe czy też wyjątkowo ekonomiczne poidła smoczkowe. Poszczególne produkty można zaopatrzyć również w zawór stałego poziomu wody, który na bieżąco uzupełnia jej stan w danym zbiorniku. Jeśli dodatkowo potrzebują Państwo skutecznego rozwiązania pozwalającego na podanie trzodzie lekarstw lub witamin, polecamy z kolei dozownik DOSATRON, który po rozpuszczeniu farmaceutyków w wodzie znacząco ułatwi ich aplikację.

Więcej

Systemy utrzymania

Systemy utrzymania

Oprócz dostępu do żywności i wody, trzoda hodowlana potrzebuje również odpowiednich warunków bytowych. Wśród produktów dostępnych w naszej ofercie odnajdą Państwo bogatą oraz mocno zróżnicowany asortyment:

  • ścianek plastikowych i metalowych,
  • uniwersalnych słupków ogrodzeniowych,
  • przegród oraz rusztów,
  • systemów usuwania gnojownicy,
  • kojców porodowych, szczególnie istotnych w kontekście chowu prosiąt.

Jeśli chodzi o ten ostatni wymienionych rodzaj chlewnego wyposażenia, proponujemy Państwu również proste w montażu jarzma do kojców, dzięki którym locha zyska możliwość przyjęcia dogodnej dla siebie pozycji legowiskowej, a jej młode będą miały łatwy i bezpieczny dostęp do pokarmu.

Więcej

Klimat

Klimat

Innym czynnikiem, od którego uzależnione są warunki bytowe w chlewni jest jej mikroklimat. Jeżeli ma być on optymalny dla zwierząt, należy zadbać przede wszystkim o właściwą temperaturę, wilgotność, a także regularną wymianę powietrza. Do pierwszego ze wspomnianych zadań rekomendujemy w szczególności nasze wysokociśnieniowe systemy chłodzenia SKOV, które oprócz regulowania temperatury za pośrednictwem wytwarzanej przez siebie mgiełki, nawilżają również powietrze i oczyszczają je z cząsteczek kurzu.

W kwestii natomiast wentylacyjnego wyposażenia chlewni, do Państwa dyspozycji oddajemy zarówno kompleksowe systemy wentylacji grawitacyjnej oraz mechanicznej, wyposażone w automatyczne moduły sterujące, jak i pojedyncze elementy instalacji tego typu. Wśród tych ostatnich odnaleźć można m.in.: kominy wentylacyjne, wloty powietrza wraz z osłonami, dodatkowe wentylatory czy też tzw. podsufitki inwentarskie, poprawiające izolację termiczną budynku.

Bioasekuracjyjny sprzęt do chlewni

Aby zapewnić optymalny poziom bytowania w danej chlewni, warto skorzystać także ze skutecznych rozwiązań bioasekuracyjnych. Firma Polnet ofertuje Państwu m.in.:

  • specjalistyczne maty dezynfekcyjne, odznaczające się łatwością czyszczenia oraz wysoką odpornością na ścieranie i oddziaływanie skrajnych temperatur,
  • myjki do butów, zapobiegające rozprzestrzenianiu się bakterii oraz znacząco ułatwiające redukcję ilości kurzu, obornika, ziemi, śniegu, liści czy innego typu zabrudzeń w obrębie środowiska roboczego,
  • wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu wózki do transportu padliny, wyposażone w ręczne wyciągarki, obniżające wysiłek farmera podczas załadunku martwego zwierzęcia.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym oferowanym przez nas asortymentem. W razie pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Więcej

Realizacje

więcej