Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Żywienie

Solidne i trwałe koryta dla trzody chlewnej

W naszej ofercie znajdują się różnorodne koryta niezbędne w codziennym systemie żywienia zwierząt hodowlanych. Przygotowaliśmy bogatą ofertę produktów wyróżniających się wysokiej jakości wykonaniem, które pozwolą zaoszczędzić sporo energii oraz środków. Koryta polimerobetonowe stanowią doskonałą propozycję dla osób prowadzących gospodarstwo i szukających efektownych rozwiązań. Produkty z polimerobetonu są coraz popularniejsze, głównie za sprawą właściwości tego tworzywa. Pozwala ono utrzymać higienę w chlewni na wysokim poziomie, a gładka powierzchnia zabezpiecza zwierzęta przed ewentualnym zranieniem. Dzięki takiej strukturze minimalizowane jest także ryzyko straty paszy, a utrzymanie koryta w czystości staje się o wiele prostsze. W odpowiedzi na potrzeby zarówno osób prowadzących niewielkie gospodarstwa, jak i tych zajmujących się trzodą chlewną na masową skalę, stworzyliśmy bogatą ofertę produktów. Posiadamy w ofercie koryta symetryczne i asymetryczne, proste oraz skośne, dostosowane do warunków chlewni. Różnorodne wymiary pozwalają dowolnie modyfikować produkt, dopasowując go do specyfiki kojca.

Nasz sklep prowadzi również sprzedaż koryt ze stali kwasoodpornej, które przeznaczone są do jarzm porodowych. Dzięki gładkim krawędziom produkty są przyjazne dla zwierząt, a możliwość zastosowania systemu wychylania koryta ułatwia ich czyszczenie. Proponujemy wersje dla prostego oraz skośnego ustawienia jarzma. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą – dysponujemy nowoczesnymi oraz sprawdzonymi produktami dla hodowców.

Karmienie trzody chlewnej wymaga stosowania skutecznych oraz higienicznych rozwiązań. Dostarczane przez nas koryta wykonane zostały z nowoczesnego polimerobetonu, który odznacza się wysoką trwałością. Jest odporny na przesiąkanie, ścieranie oraz na odpryskiwanie, dzięki czemu stwarza idealne warunki do bezpiecznego podawania paszy dla zwierząt. Racjonalne żywienie tuczników opiera się na okresach stałego dostępu do karmy, dlatego w naszej ofercie znalazły się koryta symetryczne i asymetryczne, wyprofilowane w sposób ułatwiający zwierzętom jej pobieranie.

Proponujemy koryta w najbardziej funkcjonalnych rozmiarach – zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Dodatkowo, nasze koryta polimerobetonowe mają gładką powierzchnię oraz krawędzie, w związku z czym są łatwe do czyszczenia, w pełni bezpieczne dla zwierząt, a także ograniczają straty paszy. Serdecznie zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty Polnet oraz kontaktu ze specjalistą, który doradzi przy wyborze odpowiednich produktów.

Oferujemy koryta polimerobetonowe, przeznaczone do karmienia nawet bardzo wymagających grup technologicznych. Młode zwierzęta potrafią być bardzo ruchliwe i niesforne, dlatego ważne jest korzystanie z odpornych elementów wyposażenia chlewni. Zastosowany w dostarczanych przez nas korytach polimerobeton jest wystarczająco ciężki oraz stabilny, by znieść napór nawet dużej grupy zwierząt. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu koryta ułatwiają pobieranie paszy przez warchlaki, gwarantując przyjazne środowisko rozwoju. Dodatkowo odznaczają się wysoką szczelnością, zapewniając czystość oraz ekonomiczne gospodarowanie pokarmem. Ich powierzchnia jest gładka, a krawędzie łagodne, co pozwala na bezpieczny pobór karmy, a tym samym minimalizuje ryzyko jej utraty. Istnieje możliwość wyboru rozmiaru karmnika najlepiej pasującego do metody chowu. Dostępne są wersje otwarte oraz dopasowane zamknięcia. Zachęcamy do skompletowania pełnego wyposażenia hodowli dzięki innowacyjnym rozwiązaniom przygotowanym przez Polnet.

Koryta dla prosiąt umożliwiają karmienie najmłodszych osobników tuż po odsadzeniu ich od lochy. Przymocowane do podłoża nie będą się przesuwać nawet przy naporze większej liczby zwierząt. Przygotowaliśmy przytwierdzane na wytrzymałe sprężyny oraz haki karmniki wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa PE. Ich wnętrze wypełniają solidne pręty pełniące funkcję separatorów podczas karmienia. Wydzielają stanowiska, zapobiegają wpadaniu prosiąt do środka, a także ograniczają utratę paszy w wyniku rozrzucania. 

Koryta ze stali nierdzewnej wykazują właściwości antykorozyjne, są wytrzymałe oraz łatwe w czyszczeniu. Koryto wpinane w ruszt z PE odznacza się wysoką wodoszczelnością, a także odpornością na ścieranie. Produkujemy koryta wpinane w ruszt w trzech rozmiarach: 100 cm, 150 cm i 200 cm. Każde wyprodukowane przez nas karmidło posiada gładką powierzchnię, co czyni je bezpiecznym oraz ekonomicznym rozwiązaniem. Zapraszamy do kontaktu z opiekunem, który pomoże w wyborze najlepszych produktów do Państwa hodowli.