Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Mieszalnik pasz poziomy wstęgowy

Cechy produktu
 • Optymalne opróżniane
 • Wysoka dokładność mieszania 1:100.000
 • Odpowiedni do skomputeryzowanych mieszalni
 • Model standardowy:2000 litrów / 1000 kg
 • Solidna konstrukcja z wałem napędowym i przekładnią pasową
 • Układ modułowy ze zbiornikiem wstępnym i wyładowczym
 • Wysoka efektywność - również przy stosowaniu tłuszczu, oleju, melasy i CCM
Efektywne mieszanie

Mieszalnik H-2000 jest mieszalnikiem wsadowym odpowiednim do prawie wszystkich komponentów sypkich i gra-miłowanych, charakteryzującym się wysoką dokładnością. Podczas procesu mieszania, który trwa zwykle 8-12 min., istnieje możliwość dodawania komponentów płynnych, takich jak np. tłuszcz, olej, melasa, jak również do 50% CCM.

Podwójna spiralna wstęga, za pomocą której odbywa się proces mieszania oraz dno o kształcie cylindrycznym, zapewniają nie tylko jednorodne wymieszanie komponentów, ale również optymalne opróżnienie mieszalnika. Podczas procesu mieszania materiał znajdujący się najdalej od środka komory mieszającej pchany jest w jednym kierunku, podczas gdy mniejsza centralna wstęga popycha materiał w przeciwnym kierunku. Ta metoda mieszania jest bardzo efektywna, czego rezultatem jest jednorodna mieszanka.

Konstrukcja

Cały mieszalnik wykonany jest z solidnej spawanej konstrukcji stalowej z różnymi punktami mocowania osprzętu. Pokrywa mieszalnika podzielona jest na 3 odcinki, z 4 wsypami średnica 150 mm służącymi do zasypu mieszalnika oraz wyposażona jest w drzwi inspekcyjne, przez które możliwe jest ręczne dodawanie komponentów, np. minerałów. Komponenty płynne dodawane są za pomocą dysz umieszczonych na końcu mieszalnika.

Na jednej ze ścian mieszalnika znajduje się przykręcana płyta stanowiąca łatwy dostęp do wstęgi mieszającej, która zamontowana jest na łożyskach nastawnych. Standardowo mieszalnik wyposażony jest w wysyp końcowy Q20 z zasuwą ręczną lub automatyczną.

Instalacje mieszające

Mieszalnik H-1000 przygotowany jest do zastosowania w modułowych mieszalniach firmy SKIOLD na wiele sposobów, np.:

 • przygotowany jest do zamontowania punktowych czujników wagowych stosowanych w skomputeryzowanych mieszalniach
 • bezpośrednio na mieszalniku można zamontować różnego typu śrutowniki bądź gniotowniki
 • mieszalnik można wyposażyć w zbiornik wstępny itp.

W celu zwiększenia wydajności tradycyjnych skomputeryzowanych wsadowych mieszalni pasz opracowaliśmy układ mieszający, w skład którego wchodzą:

 • zbiornik wstępny z pneumatycznie otwieranym dnem
 • wersja mieszalnika H-1000 z dnem otwieranym
 • zbiornik wyładowczy z wyładunkowym przenośnikiem ślimakowym
Zbiornik wstępny

Zbiornik wstępny umieszczony jest bezpośrednio na mieszalniku H-1000 lub połączony z nim elastycznie i zamontowany na czterech punktowych czujnikach wagowych. W sterowanych komputerowo mieszalniach, taki rodzaj instalacji pozwala na bezpośrednie naważanie w zbiorniku wstępnym. Dno zbiornika wstępnego składa się z dwóch ukośnych ścian, z których jedna wyposażona jest w dolną zasuwę otwieraną na całej długości zbiornika. Zasuwa otwierana jest pneumatycznie za pomocą dwóch cylindrów i wyposażona we wskaźnik oraz samoryglujący mechanizm zamykający. System rurek powietrznych wyrównuje ciśnienie powietrza pomiędzy zbiornikiem wstępnym i mieszalnikiem w czasie kiedy materiał nagle spada do mieszalnika.

Dno mieszalnika

Dno mieszalnika składa się z dwóch zasuw o kształcie koryta, które otwierają się na całej długości mieszalnika. Nastawne zasuwy zamocowane są na mocnych wałkach i obie wyposażone są we wskaźnik pozycji otwarcia i zamknięcia. Do otwierania i zamykania zasuw służy cylinder pneumatyczny posiadający również funkcję samoryglowania.

Zbiornik wyładowczy

Zbiornik wyładowczy posiada kołnierz służący do bezpośredniego przykręcenia pod mieszalnikiem. Zbiornik wyposażony jest we wskaźnik opróżnienia i duże drzwi inspekcyjne. Wyładunek ze zbiornika odbywa się za pomocą przenośnika slimakowego-korytkowego 025Omm z silnikiem przekładniowym. Ślimak wyładowczy wyposażony jest we wskaźnik poziomu maksimum. Z uwagi na swą modułową konstrukcję, mieszalnik H-1000, pozwala osiągnąć wydajność od 1 t/godz. do 7 t/godz. oraz gwarantuje wysoką dokładność mieszania.

Wnioski z testu przeprowadzonego na mieszalniku H-1000 firmy SKIOLD w dniu 30.04.1998 r. przez Instytut Biotechnologii w Kolding, Dania.

Test został przeprowadzony za pomocą rozczynnika, w którego skład wchodziły wskaźnik izotopowy i fiolet metylowy, dodanego do ześrutowanej pszenicy w stosunku 1:100.000. Próbki losowe pobrano z mieszalnika po 8, 10 i 12 minutach mieszania. Próbki losowe pobrano także podczas opróżniania mieszalnika po 12 minutach mieszania.

Rezultaty pokazały ulepszona jednorodność przy zwiększającym się czasie mieszania oraz bardzo satysfakcjonujący efekt mieszania w zastosowanym materiale testowym. Po 8 minutach współczynnik zmienności wyniósł 7,5% a po 12 minutach obniżył sie do wartości 2,6%, którą w pełni spełnia ogólnie akceptowane wymagania stawiane mieszalnikom. Akceptowany wymóg to 5% lub mniej współczynnika zmienności przy składzie mieszanki 1:100.000.

Mieszalniki pasz producent z doświadczeniem

Zajmujemy się produkcją mieszalników pasz poziomych od trzydziestu lat. Bogate doświadczenie i zdobyte przez ten czas umiejętności gwarantują najwyższą jakość urządzeń. Zespół wykwalifikowanych specjalistów-inżynierów projektuje oraz buduje maszyny, dzięki którym codzienna praca naszych Klientów jest znacznie prostsza, ale też wydajniejsza.
Mieszalnik pasz poziomy – zalety i korzyści

Stosowanie oferowanych przez naszą firmę poziomych mieszalników do pasz wiąże się z wieloma korzyściami. Do najważniejszych z nich należą:

 • wysoka skuteczność, szybkość oraz dokładność mieszania dowolnych materiałów,
 • łatwa konserwacja,
 • prosta, intuicyjna obsługa,
 • cicha praca,
 • relatywnie niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną,
 • solidna, wytrzymała konstrukcja.

Doskonała jakość i efektywność procesu mieszania przy użyciu mieszalnika pasz poziomego została potwierdzona testami przeprowadzonymi przez duński Instytut Biotechnologii. Rezultaty testu pokazały ulepszoną jednorodność przy zwiększającym się czasie mieszania, a także bardzo satysfakcjonujący efekt mieszania w zastosowanym materiale testowym.

Szerokie zastosowanie mieszalników do pasz

Dostępne w naszym asortymencie mieszalniki pasz poziome są przeznaczone do przygotowywania specjalnych mieszanek pokarmowych dla inwentarza, z wykorzystaniem własnych płodów rolnych. Można w nich z powodzeniem stosować ziarna zbóż, koncentraty paszowe i dodatki mineralne, a także komponenty płynne, takie jak melasa, oleje czy tłuszcze. Urządzenia sprawdzają się gospodarstwach oraz przedsiębiorstwach rolnych o różnej wielkości, jak również w profesjonalnych wytwórniach. Są przeznaczone dla gospodarstw zużywających kilkaset kilogramów mieszanki w ciągu doby, a także w zakładach z zaawansowanymi technicznie liniami produkcyjnymi pozwalającymi na wytwarzanie nawet kilkudziesięciu ton paszy na dobę. Mogą pracować samodzielnie, a także jako element prostego lub zaawansowanego, zautomatyzowanego układu rozdrabniająco-mieszającego.
Wszystkie urządzenia produkujemy z wysokiej klasy materiałów oraz komponentów, przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu każdy oferowany przez nas mieszalnik do pasz cechują się znakomitą efektywnością, użytecznością i dokładnością mieszania, a także długoletnią żywotnością. Wykorzystywane materiały charakteryzują się wysoką klasą ścieralności oraz twardości, co zapobiega szybkiemu zużywaniu elementów roboczych mieszalnika, a tym samym zwiększa jego okres eksploatacji. Ponadto do spajania poszycia maszyny stosujemy połączenia śrubowe, które cechują się większą trwałością niż nity. Połączenia nitowe po pewnym czasie ulegają zniszczeniu na skutek drgań mieszalnika, czego efektem jest konieczność jego wyremontowania. Problem tego typu nie występuje w przypadku śrub.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji na temat naszych mieszalników oraz doradzimy w wyborze najbardziej odpowiedniego modelu.