Silosy paszowe

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

typów i rozmiarów

Największy wybór

typów i rozmiarów

i nowoczesna technologia profilowania

Wysokogatunkowa blacha falista

i nowoczesna technologia profilowania

Silosy można zobaczyć w niemal wszystkich gospodarstwach hodowlanych i rolnych. Korzystają z nich zarówno duże, jak i średnie przedsiębiorstwa. Za pomocą silosów można w prosty i szybki sposób rozładowywać zawartość. Służą także do przechowywania różnych materiałów sypkich.

W ofercie firmy Polnet znajdują się silosy paszowe najwyższej jakości. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami. Z pewnością będą odpowiadać potrzebom Państwa gospodarstwa.

Duży wybór rozmiarów

Silosy można zamówić w pięciu rozmiarach. Są one zaprojektowane z myślą o mniejszych i większych firmach, które potrzebują pojemniejszych zbiorników. Średnice silosów paszowych to:

– 1,8 m

– 2,1 m

– 2,5 m

– 2,8 m

– 3,5 m

Średnica odpowiada za możliwości przechowywania sypkiego materiału. Po wyborze konkretnego rozmiaru można ustalić pojemność silosu. Każdy model zbiornika posiada od 3 do 7 wersji, które wskazują ich ładowność oraz wagę całkowitą silosów. Najmniejszy produkt zmieści 2,8 t paszy, a największy nawet 49,5 t. Dostępnych jest w sumie aż 25 możliwych kombinacji. W ten sposób silosy paszowe można dobrać dokładnie do wymagań.

Lej dolny posiada kąt 60° i średnicę 440 mm. Nadaje się do przyłączenia wszelkiego typu przenośników spiralnych, ślimakowych oraz łańcuchowo-krążkowych.

Materiały najwyższej jakości

Do produkcji zbiorników wykorzystujemy wysokogatunkową blachę falistą S250GD. Odpowiada ona za zwiększoną wytrzymałość konstrukcji oraz łatwy montaż. Precyzja przy wykonywaniu detali pozwala również na znacznie szybsze wzniesienie konstrukcji we wskazanym miejscu.

Silosy do paszy są także odporne na korozję. Zachowują więc odpowiednią higienę przechowywanych wewnątrz materiałów. Blacha falista wpływa na utrzymywanie stabilnej temperatury niezależnie od warunków, co przeciwdziała psuciu się paszy.

Aby zapewnić długoletnią eksploatację zdecydowaliśmy się ocynkować stal w większym stopniu, niż w porównywalnych konkurencyjnych rozwiązaniach. Ocynk na poziomie 350 g/m² to gwarancja takiej samej jakości i wyglądu blachy nawet po 6 latach intensywnego użytkowania. Ten czas może się znacznie wydłużyć, jeśli silos jest prawidłowo eksploatowany.

Warto również zwrócić uwagę na wyjątkową odporność zbiorników paszowych a urazy mechaniczne. Uderzenia, zadrapania lub inne przypadkowe uszkodzenia nie naruszą konstrukcji. To zapewnia bezpieczne korzystanie z silosów bez martwienia się o osłabienie ich struktury.

Deklaracja zgodności

Jako odpowiedzialny producent silosów do przechowywania paszy podpisaliśmy deklarację zgodności WE. Oznacza to, że wszystkie posiadane przez nas maszyny oraz udostępniane produkty spełniają ustalone normy polskie (Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 2008 roku) oraz europejskie (Rozporządzenie UE z 2006 roku).

Obejmuje to zwłaszcza PN-EN 617+A1:2011, która dotyczy urządzeń do magazynowania materiałów masowych w silosach, zasobnikach, zbiornikach i lejach samowyładowczych.

Za pomocą światowej klasy maszyn możemy produkować silosy paszowe dostosowane do współczesnych standardów. Spełnią one oczekiwania nawet klientów o różnych preferencjach.

Dodatkowe wyposażenie na życzenie

Standardowe wyposażenie silosów obejmuje:

– zestaw do napełniania pneumatycznego,

– nogi z profilem omega,

– drabinę z osłoną,

– okienko rewizyjne,

– przyłącze do paszowozu.

Możemy jednak poszerzyć funkcjonalność zbiorników o dodatkowe opcje, takie jak: wysyp boczny, zasuwa ręczna i zestaw pod silos, które odpowiadają za komfort użytkowania i dostosowanie ich do potrzeb gospodarstwa. Dla dodatkowej ochrony silosu warto zaopatrzyć się w osłonę przeciwdeszczową, a tensometryczny system nawilżania umożliwi lepszą kontrolę nad warunkami panującymi w silosie.

Oprócz tego proponujemy jeszcze:

– właz inspekcyjny,

– wibrator,

– wahaczowy system otwierania górnej klapy silosu z ziemi.

Udostępniamy ponadto zbiorniki z lejem dolnym o kącie 67°.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Z przyjemnością odpowiemy na pytania dotyczące wyceny oraz terminu realizacji, a także wszystkich pozostałych interesujących Państwa kwestii. Oferujemy także profesjonalne doradztwo i sprawnie funkcjonujący serwis.