silosy z lejem wewnętrznym

Opis produktu

Wykonane ze stali konstrukcyjnej FALISTEJ z ocynkiem 350 g/m2. Silosy z perforowanym lejem wewnętrznym łączą w sobie zalety silosów lejowych oraz płaskodennych.

Perforowany lej wewnętrzny zapewnia:

  • idealne przewietrzanie ziarna na całej powierzchni leja
  • bezproblemowy, grawitacyjny wysyp ziarna z silosu
  • Silosy z lejem wewnętrznym oferujemy w pojemnościach od 26 do 390 ton.
Porównanie powłok po 6 latach eksploatacji
Przykładowe wielkości

Średnica 3,5

ModelPojemność
[m3]
Pojemność
dla pszenicy
[t]*
Wysokość
całkowita
[m]
Kąt
leja
[°]
SPLW 350-534265,638
SPLW 350-642336,538
SPLW 350-751407,438
SPLW 350-860468,338
SPLW 350-968539,238
SPLW 350-10776010,138

Średnica 4,8

ModelPojemność
[m3]
Pojemność
dla pszenicy
[t]*
Wysokość
całkowita
[m]
Kąt
leja
[°]
SPLW 480-681646,829
SPLW 480-798767,729
SPLW 480-8114898,629
SPLW 480-91301029,529
SPLW 480-1014711410,429
SPLW 480-1116312711,329
SPLW 480-1217914012,229
SPLW 480-1319515213,129

Średnica 5,5

ModelPojemność
[m3]
Pojemność
dla pszenicy
[t]*
Wysokość
całkowita
[m]
Kąt
leja
[°]
SPLW 550-6109857,127
SPLW 550-7131102827
SPLW 550-81521188,927
SPLW 550-91731359,827
SPLW 550-1019515210,727
SPLW 550-1121616811,627
SPLW 550-1223718512,527
SPLW 550-1325920213,427
SPLW 550-1428021814,327
SPLW 550-1530123515,227
SPLW 550-1632325216,127

Średnica 6,4

ModelPojemność
[m3]
Pojemność
dla pszenicy
[t]*
Wysokość
całkowita
[m]
Kąt
leja
[°]
SPLW 640-82081629,123
SPLW 640-92371851023
SPLW 640-1026620710,923
SPLW 640-1129523011,823
SPLW 640-1232425312,723
SPLW 640-1335327513,623
SPLW 640-1438229814,523
SPLW 640-1541132015,423
SPLW 640-1643934316,323
SPLW 640-1748336517,223
SPLW 640-1849738818,123

Wykonujemy trwałe silosy z lejem wewnętrznym o różnej pojemności, w czterech wariantach średnicy. Przeznaczone są do przechowywania ziarna zbóż, roślin strączkowych i oleistych, kukurydzy oraz innych gatunków. Można je wykorzystywać pojedynczo albo ustawić obok siebie kilka sztuk na otwartej przestrzeni.

Ich konstrukcja jest stabilna, wytrzymała, niewrażliwa na podmuchy wiatru, a stal, z której są wykonane odznacza się znakomitymi właściwościami antykorozyjnymi i dużą odpornością na skrajne warunki atmosferyczne. Do każdego silosu z lejem wewnętrznym można zamówić wyposażenie dodatkowe, znacznie zwiększające jego funkcjonalność. Konstrukcja pozwala na dosuszanie ziarna za pomocą wymuszonej wentylacji. Zbiornik do podłoża przymocowuje się za pomocą załączonych kotew. Załadunek odbywa się z boku lub z góry.

Wszystkie dostępne silosy posiadają gwarancję oraz wymagane certyfikaty potwierdzające zgodność z aktualnie obowiązującymi normami UE.

Znajdujący się wewnątrz silosu lej umożliwia niezwykle dokładne wybranie ziarna w taki sposób, że środek pozostaje praktycznie pusty. Można dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo czasu, który trzeba by w innym wypadku poświęcić na ręczne usuwanie materiału. Ponadto, jeśli silosy są zgrupowane w zestawy, bardzo łatwo przesypywać pomiędzy nimi ziarno.

Utrzymanie magazynowanego materiału w dobrym stanie jest kwestią priorytetową. Silosy z lejem wewnętrznym umożliwiają zaimplementowanie cyfrowego systemu pomiaru temperatury. Dzięki specjalnej sondzie łatwo będzie podjąć decyzję o ewentualnym przewietrzeniu wnętrza za pomocą dmuchawy.

Silosy projektujemy tak, aby każdy klient z łatwością dopasował je do panujących w gospodarstwie warunków i osobistych wymagań. Szeroki wachlarz akcesoriów oraz możliwości konfiguracji sprawia, że poszczególne obiekty mogą pełnić zupełnie inne funkcje.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy i złożenia zamówienia. Zapytania ofertowe prosimy kierować do odpowiedniego działu. Doradcy klienta chętnie udzielą wyczerpujących informacji na temat dostępnych modeli silosów.

Rodzaje wyposażenia