Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Żywienie

Optimat

Wielofazowy system paszowy

Wielofazowy system dystrybucji dla fazy po odstawieniu.

Mechaniczny lub pneumatyczny, z opcją mieszania lub bez, dla paszy suchej i mokrej - ta wielofazowa koncepcja dostosowuje się do różnych potrzeb dystrybucji i harmonogramów na Twojej fermie.

Celem jest przyspieszenie wzrostu i współczynnika spożycia Twoich zwierząt, optymalizując przy tym koszty karmienia.

W skrócie, każdy podajnik paszy ma jedną porcję paszy, określoną i zważoną zgodnie z planem żywienia. System przygotowuje i personalizuje dzienne porcje w skrzyni jako jeden, lub więcej posiłków. W tym celu z systemem wielofazowym instalowane są dwa zbiorniki. Pierwszy zbiornik waży (+ opcjonalnie miesza), a drugi zbiornik rozdziela. Proces umożliwia przygotowanie porcji w czasie krótszym w porównaniu do dystrybucji, tym samym oszczędzając czas. Dystrybucja realizowana jest na dwa sposoby: mechanicznie lub pneumatycznie, zależnie od typu paszy (sucha lub mokra) i Twoich potrzeb.

Cechy
 • Dystrybucja
  Ważona i skalibrowana dystrybucja przy skrzyni 
 • Zarządzanie
  Efektywne zarządzanie „wielofazowego” planu karmienia
 • Postęp
  Skalowalne karmienie
 • Precyzja
  Ilości regulowane pomiędzy 10 a 50 kg na sesję przygotowawczą
 • Wydajność
  Porcje dzienne mogą być rozdzielone na kilka posiłków
 • Ułatwienia
  Możliwość adaptacji do wszelkich typów budynków
Kontrola i wydajność

Dla wygody rolnika

Dzięki wielofazowemu rozwiązaniu Optimat, rolnik może dokładnie zarządzać dystrybuowanymi ilo- ściami i porcjami. Automatyczny system pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Rozwiązanie to pozwala też łatwo i automatycznie przejść z paszy pierwszego na paszę drugiego przedziału wiekowego.

Dla dobrobytu zwierząt

Dystrybucja opracowana przy skrzyni i zorganizowana w indywidualne posiłki zapewnia codzienną dawkę energii i stymuluje spożycie świeżymi porcjami. Umożliwia wprowadzanie okresów przejściowych. Wspomaga wzrost i zmniejsza problemy trawienne.

Film