Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Uroczyste otwarcie tuczarni zrealizowanej przez Polnet

Uroczyste otwarcie tuczarni zrealizowanej przez Polnet

W dniu 24.01.2019 w Dusznikach Wielkopolskich odbyło się otwarcie zrealizowanej przez Polnet tuczarni na 1600 szt. tuczników.

Informacje ogólne:

wielkość stada: 1600 tuczników

waga: 30-110 kg

inwestycja Agriplus-a

36 kojców, każdy o obsadzie 40 szt. tuczników (przyjęto 0,8m2 pow. posadzki na 1 szt. tucznika)


Żywienie i pojenie:

karmniki skrzynkowe ze stali nierdzewnej, mocowane w ścianach kojca z możliwością wyjęcia na czas mycia i dezynfekcji

1 stanowisko żywieniowe na 10 szt. tuczników

1 poidło miseczkowe na 10 szt.

dozowanie leków (niezależne) za pomocą DOSATRON 2%

2 silosy paszowe poj. 23 tony - podawanie paszy do automatów paszowych za pomocą paszociągu spiralnego ø 75 mm, z uwagi na znaczną dł. paszociągu zastosowano silnik pośredni tzw. przesyp, automatyczne podawanie paszy do karmników


Grodzenia: grodzenia wys. 90 cm, słupki ze stali kwasowej, dookoła ścian wewnętrznych budynku deska PCV o gr. 35 mm położona do wys. 100 cm.


Wentylacja: Wentylacja grawitacyjna, kominy wyciągane o śr. 850 mm z przepustnicami. Sterowany automatycznie nawiew powietrza poprzez otwory w ścianach bocznych zasłonięte kurtynami poliwęglanowymi o gr. 16 mm. Kurtyny wykonane z aluminium i płyt poliwęglanowych, dzięki czemu są bardzo trwałe, odporne na uderzenia i długowieczne. Otwierane na całej długości. Łatwe w obsłudze dzięki napędowi elektrycznemu oraz łatwe w czyszczeniu. Zapewniają dodatkowe, naturalne oświetlenie oraz właściwą wentylację budynku. Całość systemu wentylacji sterowana poprzez centralny sterownik uruchomiony w sposób automatyczny.


Utrzymanie: Podłoga zarusztowana w 100% rusztami betonowymi przeznaczonymi dla tuczników ze szczeliną 17 mm. Gnojowica spod rusztu usuwana w sposób mechaniczny (wozem asenizacyjnym poprzez otwory z boku budynku).


System alarmowy: w przypadku braku zasilania zastosowano alarm wentylacyjny z powiadomieniem sms na wybrane max 5 numerów oraz sygnalizację świetlno-dźwiękową.